piątek, 30 listopada 2018

Adwentowe zasłuchanie....


Adwent na bogato! Tak pomyślałam, przeglądając przeróżne propozycje na ten czas. Chciałam je dla Was zebrać w jednym miejscu, zapraszając do wybrania tego, co podpowiada Wam serce. O moim sercu też dziś będzie trochę, ale nieco później... :)


Tymczasem - kilka propozycji pogrupowanych tematycznie.

Dzieci:

- Na stronie  Spotkanie z Chrystusem znajdziecie w Adwencie propozycję zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, w tym intrygująco brzmiący cykl: "Szkoła rodzenia z Józefem i Maryją" oraz bajki z Serduszkiem Stefankiem w roli głównej. Myślę że warto regularnie zaglądać na profil na FB i wybrać coś dla siebie.

- Kasia Marcinkowska przygotowała podobnie jak w zeszłym roku adwentową propozycję dla dzieci i ich rodzin - uRodziny Jezusa. Jest to program na każdy dzień i zaproszenie do poznawania historii od stworzenia świata do narodzin Jezusa. Pomagają w tym naklejki, czyli coś, co dzieci uwielbiają :)

- Jeśli chcielibyście skorzystać z nagrań o tematyce związanej z Adwentem, zapraszam na stronę Modlitwy w drodze. Nagrania pochodzą wprawdzie z zeszłego roku, ale są jak najbardziej aktualne forever :) może więc komuś przyda się powtórka? :) Adwentowy Kącik dla dzieci znajduje się tu - klik.

- Adwentownik to kolejna propozycja dla dzieci i ich rodzin. Wygodny format, przejrzystość i piękna szata graficzna to jego niewątpliwe atuty - dla mnie ważna jest też prostota. Popatrzcie sami:Założę się, że oprócz ciekawostek i postanowień, atrakcją dla moich dzieci będzie samo przekładanie kolejnej strony i odliczanie czasu do Wigilii... i chyba własnie o to chodzi, prawda? :)


- Jeszcze jedną propozycją na ten czas (choć nie tylko) jest książka Wydawnictwa Zacheusz - Bóg na Jaśminowej. Mam przyjemność być patronem prasowym tej książeczki i szczerze polecam ją wszystkim, którzy chcieliby w prosty sposób zapoznać dzieci z kerygmatem.
Mamy (i nie tylko):


- "Weź mnie za rękę, pobiegnijmy" to adwentowa propozycja Sióstr od AniołówJeśli macie ochotę zagłębić się w Pieśń nad Pieśniami, to śmiało zaglądajcie na stronę Sióstr :) "Będziemy spotykać Boga Żywego, obecnego zarówno w Oblubieńcu jak i w Oblubienicy. 
W tym Adwencie spróbujmy przeczytać całą Pieśń nad pieśniami, niezależnie od wprowadzeń. Możemy sięgać do w różnych tłumaczeń, wydań, bo każde z nich wnosi świeży powiew Ducha. Na czas Adwentu przenieśmy się sercem do Ziemi Obiecanej, wykorzystując wszelkie dostępne nam środki – zdjęcia, filmy, muzykę, zapachy..." Brzmi obiecująco, prawda? :)


- Agnieszka ze strony Domowe Zawirowania zaprasza na Święta Pełne Spokoju. Na swojej stronie pisze: "Kiedy byłam już bardzo zmęczona tym, że jest coraz mniej bliskości i radości w naszym domu, podjęłam desperacką próbę: zrobię coś z tym sama albo będę żyła w ciągłej frustracji i poczuciu samotności. Odnalazłam wtedy klucz do przemiany: powrót do mojego SERCA." 

- Na stronie Dom dobre miejsce znajdziecie kolejną propozycję - adwentową ścieżkę rozwoju dla mam. Autorka zachęca do refleksji i ćwiczeń, mających na celu rozwój relacji z Bogiem, sobą i bliźnimi. 

MamySię to z kolei kalendarz adwentowy dla singli i narzeczonych. Na stronie znajduje się plik do pobrania oraz zachęta do przeżycia adwentowego oczekiwania ze Słowem Bożym :)

- Adwent z Maryją proponuje  uBOGAcONA - Kasia zaprasza nas do wsłuchania się w słowa Maryi. Powiem szczerze, że to bardzo współgra z tym, co sama noszę w sercu, będę więc pewnie do Kasi zaglądać. I zasłuchiwać się :)

Ja

No właśnie - jakie są moje plany? Na pewno w przeżywaniu Adwentu pomoże nam wspomniany już Adwentownik oraz Kalendarz Adwentowy przygotowany przez Parenti. Bardzo podoba mi się pomysł - bo jest prosty i skupia na Słowie. Każdy dzień to fragment czytań i zadanie albo postanowienie adwentowe. Do tego piękne zdjęcia :)


Bardzo serdecznie zapraszam Was również do Internetowego Domu Rekolekcyjnego na rekolekcje adwentowe w nieco innej formie: "Będziemy towarzyszyć trzem Siostrom: Wierze, Nadziei i Miłości. Są one niezawodnymi przewodniczkami, z nimi niepodobna zbłądzić.
Te Siostry, wśród których największa jest Miłość, zawsze idą razem. Próba rozdzielenia ich sprawia, żeznikają wszystkie. Drogą, po której kroczą jest wolność, dlatego i my zapraszamy do przejścia drogi rekolekcji, w czasie których będzie mało treści i wiele wolności." Te rekolekcje na pewno pochłoną najwięcej mojej uwagi i serca, będę miała bowiem w nich swój mały wkład, z czego bardzo się cieszę.... :)Jezus.


W natłoku informacji może umknąć to, co najważniejsze - że nawet najbardziej pobożne słowa nie mają prowadzić tylko do jeszcze bardziej pobożnych słów. I że w tym wszystkim nie chodzi ani o uniesienia serca, ani o wielkie emocje, ani o wypełnienie wszystkich adwentowych postanowień. Cokolwiek będzie się działo w tym czasie, ma nas prowadzić do Niego. Tylko tyle. I aż tyle...

Łatwo o Nim zapomnieć nie tylko w przedświątecznym zamieszaniu, ale nawet w bardzo pobożnych działaniach... Szczerze mówiąc, sama się ostatnio właśnie tak trochę pogubiłam. Pomógł mi bardzo niespodziewanie Babilon i fragment Apokalipsy, od którego lektury pewnie uciekłabym, gdyby nie rozważanie zaproponowane z Internetowego Domu Rekolekcyjnego:

...I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żadnego mistrza jakiejkolwiek sztuki już w tobie nie odnajdą. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy... 

Znacie taki stan? Gdy brakuje Życia w życiu?... No właśnie. Czasem tak właśnie jest...

Może dlatego w tym roku w adwencie wybieram ciszę. Wybieram ją również tutaj, w sieci. Na Facebooku będą pojawiać się zaplanowane wcześniej grafiki i trochę muzyki (pięknej :) ) którą będę chciała się z Wami w tym czasie podzielić. Poza tym zamierzam jednak zrobić trochę więcej przestrzeni Życiu. Tak aby ożyła w moim sercu muzyka i pieśń uwielbienia, by rozbłysło Jego światło, by miłość przemówiła swoim głosem... Pewnie pojawię się tuż przed Wigilią by złożyć Wam życzenia i odgruzować sekcję powiadomień na FB ;) do tego czasu jednak zapraszam do kontaktu mailowego: chrzescijanskamama@gmail.com.

A kto chciałby doświadczyć, że nie zawsze Boże Narodzenie kończy się stwierdzeniem "święta, święta i po świętach", tego zapraszam na Spotkanie Kobiet 27.12 - w kameralnym kobiecym gronie. Szczegóły na stronie wydarzenia  FB i w kontakcie mailowym :)

Pięknego oczekiwania dla Was! :)2 komentarze:

  1. Nawzajem!
    Małgorzata Rybak też przygotowała kalendarz dla par i drugi dla żon i mam. Ten szczególnie przypadł mi do gustu, czeka już wydrukowany :) Może warto dodać go do rozpiski:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestesmy mlodym katolickim malnzenstwem z trojka dzieci. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube - CHWYĆ ZACHWYT! Głosimy Jezusa. Chcemy dotrzec do dzieci i nie tylko. Duzo u nas dzieciecych audycji ale zapraszamy wszystkich niezaleznie od wieku. Od wczoraj rozpoczelismy serie "Droga do Narodzenia". Codziennie, biblijnie! Zapraszamy do nas. Pozdrawiamy serdecznie :) Z Panem Bogiem!

    OdpowiedzUsuń