niedziela, 12 sierpnia 2018

pomnóżmy to!

Wiosna zachwyca chyba przede wszystkim dlatego, że przynosi ze sobą kolory. 

W promieniach coraz mocniej świecącego słońca, niebo jest jeszcze bardziej błękitne. Zielona trawa staje się zieleńsza, bo nabiera koloru - swojego koloru. Nikt z nas nie ucieszyłby się jej widokiem bardziej, gdyby stała się granatowa albo różowa, prawda? 

Przebiśniegi zachwycają delikatnością, kruchością i bielą swoich kwiatów. Pewnie mogłyby wyglądać inaczej, lecz gdyby nawet miały kolce - jak kaktus - i były przez to bardziej odporne na zniszczenie, nie byłyby już pierwszym zwiastunem wiosny...

Abram nie chciał wiele - chciał po prostu syna, potomka, dziedzica. Bóg odpowiedział na to...w Boski sposób: "Sprawię, że będziesz niezmiernie płodny, tak że staniesz się ojcem narodów i pochodzić będą od ciebie królowie. (Rdz 17,6). Tam gdzie było pragnienie - silne, ale przecież bardzo zwyczajne i ludzkie, tam odpowiedzą Boga było: "Dobrze, ale pomnóżmy to przez miliard"...

Bóg wie, co jest w Tobie dobre. Bóg to widzi. Widzi to, jaka jesteś naprawdę. I chce to pomnożyć - przez sto, tysiąc, miliard. On nie przychodzi po to, by zanegować to, kim jesteś. 

Wbrew temu, co czasem słyszymy, Jego pierwszym słowem nie jest: "Zmień się, bo jesteś niedoskonała". Mówi raczej: "Rozkwitnij. Rozwiń się." I chce wydobyć z Ciebie to, co w Tobie prawdziwe. Chce do każdego dobrego pragnienia dopisać "więcej". 

"Więcej",  a nie "inaczej".

"Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów" - mówi Bóg. On nadaje nowe imię, które wyraża pełnię pragnień tego, kto zostaje nim nazwany. Abraham. Już nie ojciec jednego syna. Ojciec wielu narodów. 

A Ty? Jakim imieniem Cię nazywa? I co może dziś w Tobie rozkwitnąć na nowo, w nowych kolorach, jeszcze bardziej intensywnych? Czego chce dziś dotknąć, by uczynić tego w Tobie więcej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz